Nasıl fal baktıracağım?

Sitemizde fal baktırabilmek için; dilerseniz anasayfadaki dilediğiniz fal türü seçeneklerinden birini seçerek, dilerseniz seçtiğiniz yorumcumuzun sayfasından direk fal gönderme adımlarını kullanabilirsiniz. Ödemenizi yaptıktan sonra falınız otomatik olarak yorumcularımıza iletebilmektedir. Herhangi bir sorunuz olduğu takdirde, bize sayfanızın alt kısmındaki "İletişim" bölümünden ulaşabilir veya info@falsepeti.com adresine mail atabilirsiniz.


Falım ne zaman yorumlanacak?

Falınızı yorumcunuza gönderdikten sonra yorumcunuz, gönderdiğiniz kahve ve tarot fallarında yoğunluk derecesine göre en geç 180 dakika, astroloji bölümümüzde 6 saat içerisinde cevap verecektir. Gece 23:00' dan sonra yorumcularımıza ulaşan fallar sabah 11.00 a kadar yorumlanacaktır. Yorumcuların profillerinde gördüğünüz ortalama yorum süreleri, yorumcunun baktığı fallara ortalama geri dönüş süresini göstermektedir. Bu süreye göre falınızın yorumlanacağı ortalama süreyi görebilirsiniz. 


Neden Üye Olmalıyım? / Üye Olmak Ücretli mi?

Üyelik hesabı oluşturmak ücretsizdir. Üye olarak, üyelerimize özel bölüm olan fallarınızın bakımından sonra falınız ile ilgili yorumcumuza sorunuzu gönderebilir, yorum ve puanlama yapabilirsiniz. Fal baktırdığınız zaman, baktırdığınız fallarınızdan puan kazanabilir, kampanyalı paketlerimizden kredilerinizi indirimli alabilirsiniz. Kredileriniz sistemimizde para gibi işleme konulmaktadır. Bu sayede falınızı farklı bir yorumcumuza gönderdiğiniz zaman fazla krediniz hesabınızda kalmaktadır.


Sesli fallar sistemde tutuluyor mu?

Sesli fallarınız sistemimizde 1 ay boyunca saklanmaktadır. Herhangi bir kesinti veya bu sürenin dolması durumlarına karşı fallarınızı dinlemek için indirdiğiniz ses dosyalarını, dinlediğiniz cihazınızdan silmeyerek/kaldırmayarak size özel bir dosyada saklayabilir, falınızı yeniden dinlemek istediğiniz zaman yeniden linke ihtiyacınız olmadan kolaylıkla dinleyebilirsiniz.


Nasıl Yorumcu Olabilirim?

Sitemizin anasayfa menüsündeki "Yorumcu Ol" başlığına tıklayarak çıkan formu eksiksiz olarak doldurmanız gerekmektedir. Bize ulaşacak, uygun bulunması halinde, formda bizimle paylaşacağınız telefon numaranızdan sizinle iletişime geçilecektir. 


Kredi sistemi nedir? Nasıl kredi kazanabilirim?

Kredi sistemi, sistem içerisinde fallarınızı çok daha kolay göndermenizi sağlayan, biriktirerek ücretsiz fal hakları kazanabileceğiniz bir değişim birimidir. Krediler paket olarak alınabilir, satın alınan paketler ile birden çok fal gönderimi yapılabilir. Sistem içerisinde 1 TL - 10 kredi değerinde olup, kredi değerini gördüğünüz bir yorumcunun ücretini onda biri olarak hesaplayabilirsiniz. (Örneğin; 200 kredi değerinde bir yorumcuya fal gönderebilmeniz için 20 TL ödemeniz yeterlidir. )

Sitemizde baktırdığınız fallarınıza yaptığınız yorumlarınızdan kredi kazanabilirsiniz. Bu krediler sistemimiz içerisinde para gibi kullanılabildiği için yeterli miktarda krediniz olması halinde fallarınızı hesabınızdaki kredilerinizi kullanarak gönderebilirsiniz.


Havuz sistemi nedir?

Havuz sistemi fallarınızın yorumcularımıza tanınan süre içerisinde yorumlanamaması halinde falınızın derhal farklı bir yorumcu tarafından yorumlanmasını sağlayan bir sistemdir. Falınızı gönderdiğiniz yorumcunuzu beklemek istemeniz halinde bu seçeneği işaretlemeyerek kendisini bekleyebilirsiniz. Fakat falınızın 3 saat içerisinde yorumlanmasını istediğiniz zaman bu seçeneği işaretleyebilir, bu süre zarfında yorumlanmayan falınızı uygun konumdaki farklı bir yorumcu tarafından yorumlanmasını kabul edebilirsiniz. Bu durumda falınız sistem tarafından otomatik olarak uygun konumdaki farklı bir yorumcumuza aktarılacak, yorumlanarak hesabınıza gönderilecektir. Sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Telefonda fal nedir? Nasıl Bakılıyor?

Telefonda fal sistemi, yorumcularla birebir canlı görüşme yapabileceğiniz bir sistemdir. Görüşmeleriniz 0850 840 2989 numaralı hattımız tarafından bağlanmakta ve telefon numaranız ve yorumcunun telefon numarası gizli kalmaktadır. 

Profilinde telefon işareti olan yorumcuya falınızı telefonda olarak gönderebilirsiniz. Falınızı göndereceğiniz sayfada telefon seçeneğini işaretleyip bilgi alanını gördükten sonra telefon numaranızı başında 0 olmadan numara alanına yazarak falınızı gönderebilirsiniz. Yazacağınız telefon numarası sistem tarafından aranacak ve yorumcu ile görüşme yapılacağı için numaranızı yazdıktan sonra mutlaka bir kez daha kontrol etmeniz gerekmektedir.

Ödemesi yapılıp gönderilen fallar için 10 dakikalık görüşme işlemi yapılmaktadır. İlgili anonsları duyduktan sonra görüşmeniz başlamakta ve yorumcuyla birebir özel görüşmeniz başlayacaktır. Görüşmenizin bitimine 1 dakika kala görüşmenizin sonlanacağı anonsu yapılacak ve 1 dakika sonra görüşmeniz otomatik olarak sonlandırılacaktır. 

Üyelik hesabından gönderilen fallarda, üye hesabın görüşme ücretinden fazla kredisi olması halinde üyeliğe ait fazla kredi bloke edilmekte ve görüşmeye ekstra dakika katabilecek şekilde kullanılabilmektedir. Yalnızca üyelik hesaplarına ait bir özellik olan 10 dakika sonrası görüşmeye devam etme özelliği, falın ücretinin %10 u kadar değerle 10 dakika sonrası görüşmeye devam etmeye olanak sağlamaktadır. Örnek olarak; hesabında 600 kredi olan bir kullanıcı, değeri 300 kredi olan bir falı telefonda fal seçeneğini seçerek gönderirse 10 dakikalık görüşme sonrası dakika başı 30 krediden görüşmeye devam edebilecektir. Ve tüm kredisi ile görüşme yapma halinde 20 dakikalık bir görüşme yapacak, 19. dakikada ise görüşmenin biteceği anonsunu duyacaktır. Daha az süreli bir görüşme yapması halinde ise, fazla kredisi görüşme sonrası 5 dakika içinde hesabına iade edilecektir. 

Görüşmeler minimum 10 dakika olarak açılacak, 10 dakika altındaki görüşmelerden de yorumcunun fal ücreti tahsil edilecektir. 

Hesaplara ait tüm kredi işlemlerinizi profilinizin "Kredi işlemlerim" bölümünden takip edebilirsiniz.