Balık Dönemi Başlıyor

Bu hafta içinde Güneş Balık burcuna geçiyor ve Balık dönemi başlıyor. Peki, Balık dönemi bize neler getirecek?

Güneş’in Balık burcuna geçmesi ile Balık dönemi başlıyor. Ancak aynı zamanda Venüs, Merkür, Neptün gibi tüm temel gezegenler de bu süreç içerisinde Balık burcuna geçecek. Balık enerjisinin artmasıyla hayatımız tam anlamıyla çok daha “yoğun” bir hal alacak diyebiliriz.

Balık dönemi ile birlikte yoğunlaşacak hayatlarımızın bize neler getireceğini merak ediyorsanız eğer, Balık burcunun her türlü özelliğinin bizi etkileyeceğini söyleyebiliriz. Kısacası bu enerji bize sadece bir alanda yoğunlaşma imkanı tanımayacak. Hayatımızın her alanında kendini göstererek tüm benliğimizi kökten etkileyecek.

Belki dışarıdan bakan pek çok kişi Balık burcunun diğerlerinden daha zayıf ve sulu göz olduğunu düşünebilir. Ancak durum bunun tam tersidir. Dışarıdan sakin, fedakar, duygusal ve kabullenici görünen Balık çok güçlü bir içsel enerjiye sahiptir. Balık enerjisinin etkili olması ile kendinizi hem çok daha huzurlu hem de tüm dünyaya baş kaldıracak kadar güçlü hissedeceksiniz.

Bu dönemde işlerin çok kolay yürüyeceğini düşündüyseniz yanılıyorsunuz. Balık enerjisinin etkisi ile sınırlarınızdan kurtulmak için yapacağınız zorlu içsel yolculuğun ardından bunu kendi hayatınızda da somut olarak uygulamak isteyeceksiniz. Balık dönemine bir anlamda da arınma ve temizlenme dönemi diyebiliriz.

Önümüzdeki günlerde arkadaşlarınızdan size değer vermeyenleri, eğer yürümeyen bir ilişkiniz varsa bu ilişkiyi, kısacası omuzlarınızda gereksiz yere yük olduğunu düşündüğünüz her şeyi bir kenara bırakacaksınız. Balık enerjisi sizi arınmaya ve kaybettiklerinizi kabullenmeye çağırıyor, bunu unutmayın. Bu süreci aşmak zor olabilir ama sonucunda hiç olmadığınız kadar mutlu ve de güçlü olacaksınız.

Balık dönemi daha çok karşılıksız sevgi, tutku ve çıkarsız hayaller ile ilgili olacak. Çıkarlarınıza uygun hedefler yerine gerçekten istediklerinizi yapmak için belki ailenize, belki sevdiklerinize belki de tüm dünyaya meyden okuyabilirsiniz. Sakın Balık enerjisi nedeniyle bir kurbana dönüşeceğinizi düşünmeyin, tam tersi hem kendinizi güçlendirerek egonuzu tatmin edecek hem de belki de hiç olmadığınız kadar onurlu hissedeceksiniz.

Bu süreçte kendiniz için değil planlarınız için çalışacaksınız. Hedeflerinize adım adım yaklaşmak ve emeklerinizin karşılığını almak sizi çok güçlü kılacak. Kendinizi her şeye hazır hissedeceksiniz. Balık enerjisinin etkisi ile ayrıca hem kendinize hem de etrafınızdaki herkese dürüst olacaksınız. Kontrol etmeye çalışmayı bırakıp sadece dürüst olmayı deneyin.

Balık dönemi döngünün sonunda tüm burçların elde ettiklerinizi gözden geçireceği ve biriktirdikleri yükleri atacağı çok önemli bir zaman dilimi, bunu aklınızdan çıkartmamalısınız. Sizi zehirleyen geçmiş anılarınızı, sizi kızdıranlara duyduğunuz öfkeyi bırakın gitsin. Evet, belki bu kolay olmayacak ama Balık enerjisi sizi destekleyecek.

Bu süre içinde bıraktıklarınızdan sonra ne kadar iyi hissettiğinizi anlayacaksınız. Sadeleşmek size iyi gelecek. Çok daha sakin ve huzurlu hissederken bir yandan da üretim gücünüz ile yaratıcılığını tavan yapacak. Balık döneminde sizin için kusursuz olana ulaşacaksınız, ne eksik ne de fazla…

Sema Gok

Yazar: Sema Gok

Bu Yazıyı Paylaş
468 ad